Вести

Вести

Италијански тинејџери жив запалиле Мароканец: Нивното оправдување ги шокирало дури и најискусните полицајци (ФОТО+ВИДЕО)

Италијанската полиција означи тинејџери од 13 и 17 години како главни осомничени во убиство на бездомник Маронакец кој е жив запален...
Вести

Драматична снимка: Доколку хеликоптерот пристигнел минута подоцна, петочлено семејство ќе било проголтано од калта

Спасувачите во вторникот со помош на хеликоптер спасиле петочлено семејство од околината на Сан Диего, кое се качило на кровот откако...
Вести

Му го земала далечинското додека гледал натпревар: Маж ја уби својата сопруга затоа што му го сменила каналот

Колку е опасно на мажите да им го менуваш каналот додека гледаат натпревар веќе подолго време е тема и инспирација на многу филмови...
Вести

Нацијата во страв од суровиот сериски убиец: Девојче киднапирано, силувано, убиено и фрлено во депонија!

Најновото стравично убиство на девојче кое што било силувано, убиено, а потоа фрлено во депонија ја шокираше целата нација. Сега Пакистан...