Регион

Регион

Земјотрес ја погоди Хрватска, луѓето во паника: Се слушна татнење и се почна да се тресе, училиштата евакуирани

Земјотрес со јачина од 4 степени по Рихтер утрово ја погоди Славонија. Епицентарот е на десет километри од Славонски Брод на длабочина...
Регион

Заврши судскиот процес против Мамиќ: Контроверзниот бизнисмен осуден на висока затворска казна, осудителна пресуда и за сите други

Зравко Мамиќ вчера ја напушти Хрватска и пресудата од Жупанскиот суд во Осијек ја чека на Меѓугорје. Изрекувањето на пресудите започна...