Регион

Регион

Сега знае што е макотрпна работа: Албанец се обиде да ограби авто перална, па мораше сам да ги испере сите возила (ВИДЕО)

Еден крадец од Тирана научи што значи макотрпна работа. Видео надзорот во една авто перална во албанската престолнина забележа необичен...
Регион

ФОТО: Ликвидиран бизнисменот Петар Христов, газда на најголемата млекара и советник во бугарската влада

Во Софија денеска е убиен бугарскиот бизнисмен, 49 годишниот Петар Христов. Христо е убиен во комплексот Манастирска ливада, а полицијата...