Ракомет

Ракомет

Хрватските голмани не им се ни до колена на македонските: Ристовски и Митревски во два меча со исто одбрани колку тие во три

Репрезентацијата на Хрватска вчера беше поразена од Шведска со 35-31 во рамки на 3.коло од Групата A на Европското ракометно првенство,...
Ракомет

Моментот кога цела Македонија трепереше: Се сеќавате ли на фамозниот „гол“ на Кире против Германците? (ВИДЕО)

Во пресрет на вечерашниот дуел против Германија, досега четири пати се соочуваме на големите првенства и четири пати губиме, а најболен...
Ракомет

ВИДЕО: Црвен картон за Лазаров и голема судиска помош за Германците- се сеќавате ли на мечот од 2009 година?

Германците се стара болка и за македонската ракометна репрезентација. Досега четири пати се соочуваме на големите првенства и четири...
Ракомет

ВИДЕО: Ова се најдобрите 5 гола од првата фаза во групите А и Б- прво место за играчот на Вардар

Веќе е завршена првата фаза во групите А и Б на Европското првенство во Хрватска, а ЕХФ по последните мечеви направи Топ 5 листа на најатрактивните...