Ракомет

Ракомет

Земјотрес во ракометниот свет: ПСЖ издвојува големо богатство, Циндриќ станува убедливо најскап ракометар во историјата

ПСЖ е спремен да издвои вистинско богатство за Лука Циндриќ, кој до вчера беше дел од Вардар, а ова лето се пресели во полскиот тим Киелце. Веќе...
Ракомет

ФОТО: Се ожени македонскиот ракометен репрезентативец- неговата избраничка е преубава поранешна ракометарка

Вчера се ожени долгогодишниот македонски ракометен репрезентативец, Никола Маркоски. На Фејсбук страната „Фан страна на Ракометната...