Ракомет

Ракомет

Ракометар заработи потрес на мозок откако беше нокаутиран, а судијата не досуди ниту прекршок (ВИДЕО)

Во третото коло од ракометната Премиер лига во Босна играа Славија и Слога, натпревар кој заврши со победа на Слога од 24:32, а овој натпревар...
Ракомет

Два црвени картони, поранешниот вардарец главен вардаров „џелат“: Вардар го доживеа првиот пораз во Лигата на шампионите

Вардар го доживеа првиот пораз оваа сезона во Лигата на шампионите во ракомет. Виве Келц со 31:27 го победија македонскиот шампион. Најдобар...
Ракомет

Македонскиот ракометар се запиша историјата: Стефан од Металург најмлад стрелец во Лигата на шампионите

Ракометарот на Металург, Стефан Додиќ стана најмлад стрелец во историјата на ракометната Лига на шампиони. Тој со 15 години и седум месеци...