Останати спортови

Останати спортови

Швајцарска скијачка го пропушта првиот настап на ЗОИ, поради тешка повреда на тренинг заминува на операција

Швајцарската скијачка Мелани Мејард ќе ги пропушти Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, откако ги скина лигаментите на левото колено...
Останати спортови

ФОТО: Денес е еден од најпосакуваните славни мажи, тој ја избра жената која го сакала кога бил водоводџија

Ирскиот ММА борец и УФЦ шампион Конор Мекгрегор, кој денеска важи за еден од најпосакуваните мажи на светот, редовно ги одушевува жените...
Останати спортови

Дел од британските спортисти одбиваат учество на отворањето на ЗОИ поради температури од -21

Повеќето британски спортисти најверојатно ќе одбијат да учествуваат на церемонијата на отворањето на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Како...