Кошарка

Кошарка

МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД ИГРА: Жалгирис се пласираше на Ф-4 во Евролига, легендарниот Јасикевичиус не можеше да ги сопре солзите (ВИДЕО)

После долги години литвански Жалгирис успеа да се пласира на Ф-4 од Евролигата, овој момент беше емотивен за сите фанови, но посебно емотивен...
Кошарка

ЕМОТИВЕН МОМЕНТ ВО НБА: Леброн не можеше да ги сокрие солзите откако дозна за смртта на сопругата на славниот тренер (ВИДЕО)

За тоа кој е најдобар кошаркар на сите времиња се водат бројни расправи. Леброн Џејмс многу го фалат, но и многу го оспоруваат… Сепак,...