Фудбал

Фудбал

Реакции во српските медиуми: Шакири и Џака и донесоа победа на Швајцарија, славеа скандалозно провоцирајќи ја Србија (ФОТО+ВИДЕО)

Репрезентацијата на Швајцарија успеа да стигне до голема победа против Србија со 2:1, со головите на фудбалери кои имаат потекло од Косово,...
Фудбал

ГОЛЕМ СКАНДАЛ: Швајцарецот Џака славеше гестикулирајќи двоглав орел, Шакири играше со копачки со косовско знаме (ФОТО)

Репрезентативецот на Швајцарија, Џердан Шакири го исполни своето ветување и на мечот против србија облече копачки со знамето на Косово. Србија...
Фудбал

Бесните навивачи ги плукаа Меси и соиграчите: Аргентина во солзи- хорор ужас, срамота, катастрофа… ова никогаш нема да им го простат

Во Аргентина е „ден на жалост“ по дебаклот кој нивните фудбалери го доживеаја против Хрватска во второто коло од групната фаза на Светското...
Фудбал

Не можеше да ги контролира емоциите: Легендарниот хрватски коментатор вака ги доживеа головите (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Хрватска со победата против Аргентина од 3-0 во рамки на Д групата од Мундијалот во Русија се пласираше во 1/8 финалето. Ребиќ,...