Фудбал

Фудбал

Репрезентативниот голман на Србија се откажува од српскиот пасош откако прими гол од Црвена Ѕвезда (ВИДЕО)

Црвена Ѕвезда и Партизан вчера го одиграа вечното дерби број 158, а резултатот беше 1:1, црвено- белите од израмнување дојдоа со контроверзен...
Фудбал

Неверојатен хет- трик: Ѕвездата на англискиот фудбал за помалку од два месеци доби три деца од три жени

Беше еден од најбараните фудбалери во Англија. Многумина му предвидуваа многу добра кариера, но потоа наеднаш исчезна. Тој се вика Саидо...