neil-taylor

ФИФА ќе му плаќа 50 илјади фунти неделно: Фудбалерот на Евертон и ирскиот репрезентативец по скршеницата на ногата надвор од терените 6 месеци

Фудбал

Ирскиот десен бек ќе биде надвор од терените најмалку 6 месеци, по скршеницата на ногата. Играчот на Евертон беше...