Фудбал

Фудбал

Го згрози целиот свет: Кога ќе видите каков бизарен ритуал има капитенот на Ворскла ќе останете во шок (ВИДЕО)

Многу фудбалери имаат некои свои ритуали кога влегуваат на терен, но она што го направи капитенот на украинска Ворскал се уште не беше...
Фудбал

Сакаше да прослави гол со фановите, цел стадион се молеше да преживее: Косовски фудбалер падна во дупка среде теренот (ВИДЕО)

Косовскиот фудбалер Бенџамин Кололи го постигна победничкиот гол за Цирих на гостувањето кај АЕК. 26-годишниот играч за врска погоди...
Фудбал

Скандал во Солун: Тешка провокација за сите Македонци на вечерашниот натпревар меѓу ПАОК и Челзи (ВИДЕО)

Фановите на ПАОК повторно со тешка провокација до сите Македонци, велејќи дека Македонија е единствена и е во Грција. Денеска солунски...
Фудбал

Цела Италија бесна на германскиот судија: УЕФА, забрани го Феликс Брих, доста го навредуваше фудбалот

Еден од најчитаните италијански весници Тутоспорт упати јавен апел до УЕФА, да го тргне од листата германскиот судија Феликс Брих, после...