Познати

Познати

Градите на мегдан: Сестрата на фудбалерот се фотографираше на плажа пред мечот Рома- Барселона и предизвика лавина од коментари

Фудбалерите на Рома и Барселона вечерва од 20:45 часот ќе ги одмерат силите на реванш мечот во четврт финалето во Лигата на шампионите...
Познати

Пред 29 години се појави во најсексапилниот спот: Погледнете како денес изгледа една од најплатените светски манекенки (ФОТО)

Кога во 1989-та година се појави спотот за песната „Wicked Game” на Крис Ајзак, со разголената Хелен Кристенс во главна улога, светот се вљуби...
Познати

Медиумите удрија по пејачката: Кога ќе дознаете на што потрошила Пријовиќ 5 просечни плати ќе се онесвестите (ФОТО)

Идната снаа на Лепа Брена и позната пејачка Александра Пријовиќ во Мадрид овие денови ја запозна модната стилистка Ана Антиќ која е...
Познати

Хорор за легендарниот голман: Отиде да ја види својата ќерка, а доби три куршуми од мајката на поранешната сопруга (ВИДЕО)

Можеби најголемата легенда на Динамо Киев и легенда на украинскиот фудбал воопшто, Олександр Шовковски, преживеа вистински хорор предизвикан...
Познати

ФОТО: Двете ривалки направија селфи – ова е најпопуларната фотка на Инстаграм која ги изненади фановите

Во пресрет на големиот солистички концерт на српската музичка ѕвезда Дара Бубамара на 21 април годинава таа направи потег кои ја изненади...
Познати

ФОТО: Цеца се причести на полноќната литургија, а кога излезе од светиот храм, следуваше „вистинска борба“

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ минатата ноќ се причести во храмот Свети Сава на Врачар. Таа ја искористи оваа прилика да ја следи и литургијата...
Познати

Болт ужива во тоа: Секси девојка го триеше својот задник од меѓуножјето на најбрзиот човек на светот (ВИДЕО)

Најбрзиот човек на светот речиси и да има нова „љубов“ во животот откако се пензионираше од атлетиката. Усеин Болт се почесто е во центарот...
Познати

Поранешната на Дарко Лазиќ со своето момче дојде на неговиот настап, а пејачот и возврати на уникатен начин (ВИДЕО)

Ана Севиќ минатата недела се појави со своето момче на роденденска просалва во Ковилово не знаејќи дека гостите ќе ги забавува нејзиниот...
Познати

Се убил поради секта и црна магија? Родениот на познатата српска актерка извршил самоубиство под чудни околности (ФОТО)

Животот на познатата српска актерка, 39 годишната Ана Сакиќ, која на публиката и стана позната после улогата на Ингрид во серијата „Село...
Познати

Завршува најголемото непријателство во Холивуд: Смирување на годината- Џенифер Анистон прва ѝ прозборе на Анџелина Џоли?

Дали Џенифер Анистон и Анџелина Џоли конечно се смирија? Добро информирани извори тврдат дека информацијата е точна. Процесот на помирување...