Музика

Музика

Судот ќе пресече: Доколку се докаже дека победничката песна на Евровизија е плагијат, Израел ќе го загуби изборот (ВИДЕО)

Победата на Израел на Евросонг 2018 е загрозена откако една од најголемите светски музички компании се закани дека ќе ги тужи композиторите...
Музика

Андерграунд сцената се побуни против ова што се случува во и околу Македонија- култните Архангел со нова песна (ВИДЕО)

Македонската музичка група Архангел, денеска премиерно го објавува својот нов сингл насловен „ПИНОКИО”. Нејзиното претставување...
Музика

Настап кој мора да го погледнете: 13-годишно срамежливо девојче се претвори во лавица кога почна музиката (ВИДЕО)

Тринаесет годишната Кортни Хадвин направи ерупција на „Америка има талент“. Таа на сцената се појави со голема трема, па дури и не беше...
Музика

Големо освежување: Талентиранта Марија Спасовска ја буди македонската тинејџ сцена со песната „Играј со срце“ (ВИДЕО)

Марија Спасовска со песната „Играј со срце“ конечно ја раздвижува тинејџ сцената во Македонија. Вчеравечер на 30. мај во „Public room“ во...