Сцена

Познати

Беше злобница, а сега е заводница: Миленичката на македонската публика стана кукла, но не во позитивна смисла (ФОТО)

Пред многу години прекрасната Габриела Спаниќ го освои срцето на македонската публика. Таа глумеше во серијата „La usurpadora“ (Злобница). Беше...
ТВ и Филм

10 години од смртта на Хит Леџер: Го скрши заминувањето на свршеницата, а на крај остави порака со еден збор

Се навршува деценија откако не напушти познатиот австралиски актер, а за неговиот живот убедливо најмногу се зборувало откако почина. Хит...
ТВ и Филм

Џои конечно популарен, Моника и Чендлер се разведуваат: Трејлерот за „Пријатели“ предизвика лудило меѓу фановите (ВИДЕО)

Неофицијалниот, или како што велат некои, лажниот трејлер за филмот „Пријатели”, направил вистински хаос на интернет. Во снимката...