Општини

Општини

Струмица повторно најзагаден град во Европа: Вечерва енормно загадување со канцерогени честички, Заев и градоначалникот нешто кријат?

Струмица вечерва повторно е најзагаден град во Европа со канцерогени ПМ 10 честички од дури 205 mg/m3, што повеќе од три пати повеќе од дозволените...
Општини

Кој ја труе Струмица: Вечерва е најзагаден град во Европа, загадувањето е 10 пати од максимално дозволеното, Заев и градоначалникот молчат

Струмица вечерва е убедливо најзагадениот град во Европа. Заагадувањето со канцерогените ПМ 10 честички моментно е 493 mg/m3, а максималната...
Општини

Скандал во прилепските градинки: Како политички се сместуваат децата во градинките, а Министерката молчи? (ФОТО)

Во графата мајка кај дел од дечињата стои: ТЕНДЕРИ, Валентин, УЈП, Миле, затвор, пазари…., покажуваат списоците кои беа испратени до нашата...
Општини

Пародија на УМС: Ненавременото и неажурно функционирање на јавните претпријатија доведе до еколошка катастрофа во Охрид

Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ ги врати пародиите како средство за исмевање на власта на СДСМ во Охрид. Во периодот пред 2013. тогашната...