Вести

Вести

Македонија загуби уште еден борец за националните интереси, Мисиркова останува пример како се брани Македонија

Елена Мисиркова, една од основачите на иницијативата „За заедничка Македонија“, која подоцна популарно се нарекуваше 4 Илинден, синоќа...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ја бришат вековната македонска историја, но и ја загрозува иднината на цела една нација

СДСМ се откажа од сопствениот народ. За само една година владата на СДСМ на чело со Зоран Коте Заев ја брише вековната македонска историја,...
Вести

Јанушев: Структури на СДСМ изминатиот период имале средби со криминалното подземје, со цел да создаваат немири на протестите против промена на името

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во гостување во вестите на телевизија Алфа, истакна дека, опозицијата има сериозни...
Вести

Јанушев: Со договорот со Грција ќе бидат променети учебниците, се брише целата македонска нација и се што досега постоело

Со договорот со Грција ќе бидат променети учебниците. Се брише целата македонска нација и се она што постоело. Со ова се создава една...