Вести

Вести

ВМРО-ДПМНЕ. Заев ја применува старата пракса со одложување на проектите од минатата власт, за да ги прикаже како свои

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Владата на Заев денес отпочнува изградбата на браната Конско, уште еден проект кој беше изготвен од Владата...
Вести

Камиловски: Власта и министерот за здравство итно да го раскинат договорот со човек фирма за скандалот од 35 милиони евра

Јавното здравство тоне во скандали. Наместо животот и здравјето на пациентите како и подобрување на условите на работа на докторите...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ветуваа грантови од 10.000 евра за секој млад човек, а на крајот си ги поделија парите за себе

(Прес-конференција на Димче Арсовски- портпарол на ВМРО-ДПМНЕ) СДСМ што пипнаа тоа исушија. Секое евро што можеа да го искрадат, го искрадоа....
Вести

Фирми на луѓе од СДСМ добија 776.000 евра државни пари- дополнителни 35 милиони евра за сомнителниот тендер за реагенси

Вкупно 776.000 евра добија три фирми на луѓе блиски до владејачката СДСМ од државниот Фонд за иновации. Дополнителное, само една фирма се...
Вести

Заев нудел широка влада и амнестија за политичките случаи само ВМРО-ДПМНЕ да го поддржи договорот со Грција, Мицкоски одлучно одбил?

Од неофицијални и непотврдени партиски извори од ВМРО-ДПМНЕ дознаваме дека четврточната лидерска средба поминала со тврди ставови...