Вести

Вести

Протест пред Владата, шарените протестираат и бараат одговорност и оставки за бегството на Груевски

Денеска пред Владата се одржа протест кој што го сочинуваа познати граѓански активисти кои што во голем дел беа дел од ,,шарената револуција’’....
Вести

Сопругата на Миле Јанакиески: Тој никогаш не би го напуштил домот и семејството, апсурдно е барањето за притвор и образложението

Ги читам сите медиумски написи кои произлегуваат од конструкциите дека Миле наводно планирал бегство од државата и не можам да се воздржам,...
Вести

Унгарската влада за „Макфакс“: Му дозволивме на Груевски да побара азил од безбедносни причини бидејќи беше премиер

Унгарската влада за „Макфакс“ вели дека властите дозволиле Никола Груевски да поднесе барање за азил, а со тоа да биде сослушан и во...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Ги демантираме лагите и манипулациите искажани од портпаролот на единствениот аболициран политичар Зоран Заев

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги демантира лагите и манипулациите искажани од устата на портпаролот на единствениот политичар три пати аболициран...
Вести

Сопругот на Јанкулоска за „Фокус”: Попрво земјата ќе престане да се врти, отколку Горде да го остави Петар!

Влатко Илиевски, сопругот на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која што е осудена на шест години затвор,...
Вести

Стоилковски: ВМРО-ДПМНЕ не се согласува со заминувањето на Груевски, така се загрозуваат и другите лица кои се мета на прогон

Денес јасно се покажува дека ВМРО-ДПМНЕ е под политички инструирана полициска опсада само заради евтин политички театар кој се случи...