Македонија

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Додека десетина патриоти се наоѓаат во притвор како резултат на монтиран прогон, власта од затвор ослободува осудени криминалци

Јавното обвинителство втор месец не презема никакви дејствија во истрагата што се води по политички монтираниот случај за тероризам....
Вести

Димитров лаже дека двете страни биле подеднакво незадоволни: Националистите од Софија го поддржаа договорот за менување на македонската историја

Никола Димитров ја лаже македонската јавност дека договорот ги покрива нашите најважни национални интереси и ниту ние, ниту Бугарија...
Вести

Активистите и функционери на СДСМ од Бутел: Вие пратеници кои го изгласавте законот за јазици сте предавници!

Мартин Јовановски, поранешен потпретседател на СДММ во ОО на партијата во Бутел и кандидат за Советник од оваа партија на  последните...