Хроника

Хроника

Инцидент во скопска кафеана: Пијана жена кршела и ги вознемирувала гостите- интервенирало обезбедувањето

Средовечна жена во четвртокот предизвикала неред во скопска кафеана, откако се опила па ги вознемирувала гостите во локалот. Проблематичната...
Хроника

Вооружен грабеж на бензинска во Чаир: Им впериле пиштоли на вработените, па им ги одзеле чантите со промет

Вработен на бензинска пумпа на улицата „Кемал Сејфула“ во Скопје пријавил дека било извршено разбојништво и оти им биле одземени чантите...