Хроника

Хроника

Ужасни детали за убиството во Штип: Синот бил инвалид, чекал татко му да заспие за да го избоде до смрт

29-годишниот инвалид Г.Б. од Штип со нож го убил својот татко Т.Б. (62) додека тој спиел. Синот имал помош од својот пријател И.Д. (24) кој претходно...
Хроника

Татко ја моли македонската полиција за помош: „Ми исчезна сопругата, со неа ја зема мојата 4-годишна ќерка“

Во текот на вчерашниот ден во 17:30 часот во Полициското одделение Галате, 29-годишниот М.М. од селото Врањеовце пријавил дека на 20-ти во...