Македонија

Вести

ФОТО: Со ова решение уште еднаш се потврдува дека граѓаните на Гази Баба беа изманипулирани со лажни ветувања за почист и поздрав воздух

На 5-тата седница на Советот на Општина Гази Баба оддржана на 15.01.2018 година, Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра...
Вести

Кузмановска: Државата се задолжува, економијата паѓа, куповната моќ на граѓаните е загрозена- ова е билансот од 8 месеци власт на СДСМ

Македонија доживува економско фијаско. Денеска СДСМ се задолжува за нови 24 милиони евра. И ова е трето задолжување за само три недели,...
Вести

Ѓорчев: За време на владата на СДСМ цената на горивата отиде од 46 на 60 денари- Заев и Тевдовски да ја укинат акцизата

Сведоци сме дека од доаѓањето на СДСМ и Зоран Заев на власт, цената на дизелот во Македонија е зголемена за 30 проценти. Истовремено дополнително...
Вести

Астеруд: Се работи за чиста злоупотреба на Рамковниот – се оди многу повеќе од тоа што е договорено и изгласано во 2001!

Професорката Каролина Ристова Астеруд на својот фејсбук профил му одговара на колумна на Нано Ружин и пишува дека донесувањето на законот...