Живот и стил

Живот и стил

ФОТО: Родена е еден ден по лимитот за абортус – Никој не верувал дека ќе преживее, а еве како изгледа денес

Предвременото раѓање е проследено со цела низа здравствени компликации кои може да го загрозат животот на детето или да му го отежнат...
Живот и стил

Додека се пораѓала слушнала лоша вест: Резултатите од крвта биле ужасни, а потоа следуваше страшна дијагноза

„На први март станав мајка за прв пат. Заедно со малото момче, добив и страшна дијагноза“. Вака ја започнува својата приказна 25-годишната...
Живот и стил

Му роди дете на својот син: Стана мета на остри осуди, но кога ќе ја дознаете причината ќе ја сфатите нејзината пожртвуваност

29-годишната Кајла Џонс од Арканзас очајно посакувала дете со својот сопруг Коди. Од 2012-та година кога се венчале се обидувале да го прошират...