Живот и стил

Живот и стил

Нова тура секси навивачки: Ова е доказ, зошто мажите го обожуваат Светското првенство во фудбал (ГАЛЕРИЈА)

Светското првенство во Русија е во полн ек. Пред стартот на последната трета рунда од групната фаза, светските фоторепортери ги пренесуваат...
Живот и стил

Кога веќе нема многу голови, има што да се види на трибините: Најубавите навивачки на СП (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Мундијалот во Русија започна пред точно една недела, но за сега може да се каже дека големината и важноста на натпреварувањето го земаа...
Живот и стил

ФОТО: Елегантнo и роматично: Се ожени Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, а ова е неговата сакана

Еден од тројцата нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, изминатиот викенд се заколна на вечна љубов на својата сакана...
Живот и стил

Летачка пајажина: Што се всушност точките и дамките кои ги гледаме кога ќе ги протриеме очите? (ВИДЕО)

Сите знаеме за оние невообичаени точки кои ни се прикажуваат пред очите откако ќе ги истриеме. Но, за волја на вистината знаат да се појават...