Занимливости

Занимливости

Ова се богатите деца на Албанија: На нив можат да им подзавидат и оние од Дубаи и Русија (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

На Инстаграм се појави страница на која младата елита од Албанија нескромно и гордо го покажува своето богатство. „Тhe rich kids Albania“ на...
Занимливости

Во 1975 година без никакво објаснување исчезнала: Истрага се помрднала од мртва точка, а потоа следел голем шок

Жена кој исчезнала од околината на Њујорк пред полни 42 години е пронајдена во сојузната држава Масачусетс во установа за луѓе со потешкотии. Локалните...
Занимливости

Има 20 години и оди во пензија: Млад Американец освои скоро пола милијарда долари на лотарија (ФОТО)

Џекпотот од 451 милион долари, четврт во историјата на американската „Мега Милион“ лотарија го извлече 20 годишниот Шејн Мислер, контролот...
Занимливости

Докторката Билјана Николова доби суспензија: Ги пипкала пациентите по меѓуножјето, па ги терала на секс

Лекарката на пациентите им нудела секс, медицински совети и резултати од крвна слика преку Фејсбук. Билјана Николова Траск е докторка...
Занимливости

На биткоинот му се гледа крајот: Една од технолошки најразвиените земји планира да ги забрани криптовалутите поради клучна причина

“Властите во овој случај го третираат биткоинот и другите криптовалути како коцкање и сметаат дека во оваа област се случува нешто...
Занимливости

Мрачните тајни на водачот на Третиот Рајх: Имал само еден тестис, прв ја патентирал секс куклата, а тоа не е најлошото

Контроверзниот лик кој се смета за најголем негативец во историјата на човештвото е многу покомплексен отколку што се смета. Адолф...
Занимливости

Единаесет години заедно уживаат во храната: Само јадат и лежат, вкупно имаат 568 килограми- ќе починат ако некој не им помогне

Парот од Мисури, 42 годишниот Ли и 39 годишната Рене, кои заедно имаат 568 килограми, се запознал на клиниката за губење на вишок килограми...
Занимливости

Неверојатна снимка од зоолошка градина: Пајчето не можело да излезе од базенот, а потоа дошла помошта од џиновите

Животните често знаат да изненадат со своето однесување. Многу се зборува за тоа како домашните миленици ги спасиле своите сопственици...
Занимливости

„Таа жена е баксуз“: Се венчале, заминале на меден месец и веднаш одлучил да се разведе, причината ќе ве зачуди

Еден маж толку се преплашил што одлучил веднаш да се разведе од сопругата со која штотуку се венчале. Мажот од Саудиска Арабија се развел...