Занимливости

Занимливости

Ја запроси девојката преку радио: Нејзиниот одговор не беше оној што се очекуваше, а потоа следеше уште поголем шок (ВИДЕО)

Момче со име Роб одлучи својата девојка да ја запроси преку една радио емисија, а на помош му дојде и пејачот Шон Мендес. Заедно ја повикаа...
Занимливости

Ова баш болеше: Го предизвика да ја погоди таблата пикадо додека таа стои пред неа, на крај зажали премногу (ВИДЕО)

Во еден бар во Њујорк снимено е видео од играње пикадо кое заврши многу лошо. Девојка во бела јакна стоеше пред табла пикадо и го предизвика...
Занимливости

Ќе блесне како холивудска дива на матурата, а нема да верувате од што си го направи овој фустан (ФОТО+ВИДЕО)

Со многу креативност и малку пари и вие можете да блеснете како холивудска дива, докажува Амбер Шол. Амбер Шол е 24-годишна YouTube ѕвезда,...
Занимливости

Сакал да се фрли од надвозник на автопат, но погледнете што направија камионџии за да го спречат самоубиството

Полицијата во американската сојузна држава Мичиген спречи самоубиство од надвозник на автопатот 696 благодарение на солидарноста на...
Занимливости

За да ја изнервира својата девојка го научил кучето на нацистички поздрав: Сега скапо плаќа за тоа (ВИДЕО)

Шкотланѓанецот кој го научил своето куче да го прави нацистичкиот поздрав и ги објавувал неговите снимки на ЈуТјуб, е прогласен за виновен...
Занимливости

Не и пречи што е постар од нејзините родители: 17 годишна тинејџерка го остави своето момче врсник поради разведен татко на три деца

Авалон Гарви од Бредфорд имала само 17 години кога во 2016 година одлучила да го остави своето момче врсник, со кое била три години во врска. Имала...
Занимливости

Принцезата Шарлот го украде шоуто на братчето: Со еден потег ги воодушеви сите, веќе ја гледаат како новата Дајана (ФОТО+ВИДЕО)

Во кралското семејство вчера пристигна уште едно бебе. Кејт Мидлтон  и принцот Вилијам го добија своето трето дете, уште еден син. Војвотката...
Занимливости

„Имам 42 години и до сега сум живеела во лага“- најпознатата кукла на светот половина век криела голема тајна (ФОТО)

Социјалните мрежи овие денови се изненадија од фотографија која ја објави официјалната страна на најпознатата кукла на светот Барби. Имено...
Занимливости

Изгледа како најсочниот бургер на светот, се додека не дознаете од што е: Дали луѓето се натпреваруваат кој ќе направи погадна храна?

Еден супермаркет во германскиот град Ахен во продажба стави бургери кои на прв поглед изгледаат како да се сосем нормални. Меѓутоа,...