Технологија

Технологија

Има само 19 години, се збогати преку ноќ и порачува: Ако за 10 години не станете милионер, сами сте криви (ФОТО)

Растот на криптовалутите направи мултимилионери од некои луѓе преку ноќ. Некои од овие нови милионери се уште се на факултет или веќе...
Технологија

МНОГУ СКАП ПОТЕГ: Поради оваа промена Марк Цукерберг ќе остане без 3 милијарди долари- корисниците на Фејсбук задоволни

Кога во четвртокот беше објавено дека Фејсбук го враќа старото издание, односно дека на ѕидот повторно ќе ги гледаме објавите на нашите...
Технологија

Шеговитата криптовалута вреди милијарди: Почнала како шега на сметка на биткоинот, а од тогаш секојдневно напредува (ВИДЕО)

Порастот на Догекоинот и другите потомоци на биткоинот е пред благодарејќи на фактот дека се сметаат за „поевтини“ во споредба со...