Магазин

Занимливости

Ова не се случува често: Имаат исто име и презиме, родени се во истата година, а живеат на двата краја од светот! Сега решиле да се сретнат

Рајан Гренфел од Шкотска и Рајан Гренфел од Австралија се поврзале на социјалната мрежа Фејсбук, бидејќи имале исто име и презиме. Покрај...
Живот и стил

Денес е „син понеделник“- најдепресивен ден во годината: Вака треба да се однесувате за да се чувствувате подобро

Официјално, понеделник, 15. јануари е прогласен за најдепресивниот ден во годината, кој инаку се нарекува „Син понеделник“. Обично тоа...
Занимливости

Македонка призна дека е ладна и себична: Го оставив факултетот, почнав да трошам, еве зошто станав одвратна личност

Една Македонка одлучи да признае како се чувствува по раскинувањето со момчето кое ја променило од корен. -Бев ведра, насмеана, борбена,...
Занимливости

Малиот Марко остана без мајката, таткото, братот и сестрата во сообраќајна незгода: Денес во својот дом слави и дочекува гости

Три години поминаа откако Марко Вучиниќ, 15 годишно момче од селото Вуча во Косово, во еден момент остана без своето семејство, 46 годишниот...
Занимливости

И пукнал воденикот во 22 недела од бременоста: Мајката ја направила оваа неверојатна работа за да го спаси бебето

Луиз Адамс и нејзиниот сопруг Џејк во 22 недела од бременоста доживеале вистински пекол, кога нејзиниот воденик изненадно пукнал. Лекарите...
Занимливости

Откриено зошто Ким сака да преговара со Сеул: Нема врска со нуклерките, во прашање е група жени (ВИДЕО)

Севернокорејскиот лидер има намера по секоја цена да го убеди својот сосед да му дозволи на популарниот женски бенд да настапува на...
Занимливости

Син ја тужел мајката затоа што објавува негови фотографии на Фејсбук: Одлуката на судот е изненадувачка

Една Италијанка се нашла пред суд откако ја тужел нејзиниот 16 годишен син, а се поради фотографиите кои ги објавувала на социјалната...
Занимливости

Бакнала минувач на Ајфеловата кула: Заборавила да земе контакт, потоа тргнала во потрага по него на Твитер, поради што зажалила (ВИДЕО)

Животот секој ден ни сервира разни ситуации, а некои од нив се толку неочекувани што во момент не можеме да се снајдеме. Јулијана Колорес...
Занимливости

Ми кажа дека моето бебе е многу убаво, а потоа доживеав пекол- болна исповед на мајка која останалa без своето дете

Вилијамс (52) од Вашингтон веќе 35 години не знае што се случило со нејзината ќерка, која е грабната кога имала само три месеци. Во потресната...
Занимливости

Камерата го забележа моментот кога почна земјотресот: Поради реакцијата на овие медицински сестри многумина заплакаа (ВИДЕО)

Во текот на неодамнешните потреси во Јужна Кореја, надзорната камера во едно родилиште забележа неверојатна ситуација. Кога почна земјотресот,...
Занимливости

Мистериозна сина комета доаѓа кон Земјата: Бизарната трага која ја остава зад себе ги хипнотизирала астрономите

Кометата емитува чудно сино светло кое ги збунува и хипнотизира астрономите. Позната како комета “PanStarrs” или “C/ 2016 R2”, ова...