Храна и пијалаци

Храна и пијалаци

Ловечка салата: Пробајте ја еднаш и ќе ја правите секоја година, повкусна е од ајвар и малиџано

Оваа есен направете нешто повкусно од ајвар и малиџано. СОСТОЈКИ: 1 л. доматно пире 2 кг. пиперки 500 гр. кромид 500 гр. морков 100 гр. сол 100 гр....