Освежено 17:58:13
Четврток, 24 Април 2014
Вести денес: 120
News image

Груевски: Со новата инвестиција се враќа базичниот текстил во Македонија

Крупна компанија чие светско седиште е во Кина, а европското седиште им е во Минхен ќе инвестира во Македонија и ќе вработи 5.000 нови...

  • 0
  • 1
  • 2
News image

Ставрески: Следните 6 до 9 месеци 1000 нови работни места во Прилеп

Во следните шест до девет месеци ќе се отворат 1000 нови работни места за прилепчани. Ова во посета на Прилеп го изјави вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески.

News image

Попоски: Ќе се поставуваат автомати за електронски изводи од повеќе институции

Поставување автомати во населени места каде нема подрачни единици од соодветните институции од кои ќе можат да се вадат изводи од матични книги на родени, од катастар, од УЈП, централен регистар, најави денеска Никола Попоски, носителот на листата на пратен...

News image

ВМРО-ДПМНЕ: Заев во очај се здружи со осуден криминалец

Како привршува кампањата така СДСМ е се понервозна и се служи со се пониски и подрски монтажи, фалсификати и манипулации. Знаат дека ќе ги загубат изборите. Во очај и паника се, изјави на прес-конференција Илија ДИмовски, Директор на Центарот за комуникаци на ВМ...

  • 24 часа
  • 7 дена
  • 30 дена
  • 0
  • 1
  • 2
News image

Иванов: Вашиот глас е глас за иднината на Република Македонија

Вашите гласови се потврда дека водиме исправна политика. Вашите гласови кажуваат, дека вашата доверба која сме ја добиле, н...

News image

Мерките на македонските институции по однос на лажните азиланти даваат одлични резултати

“Кога ќе се споредат годинашниве бројки по однос на лажните баратели на азил со оние од минатата година разликата е исклучи...

News image

Пишев: Заев да одговори дали е најбогатиот градоначалник и најбогатиот социјалдемократ на Балканот?!

Денеска очекував на одржаната прес конференција Зоран Заев да одговори на прашањата што му ги поставуваме со години, но за ...

News image

Путин: Интернетот е проект на ЦИА

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека интернетот првично бил проект на американската Централна разузнавачка агенци...

News image

Франција: Дали деколтеата се забранети во министерство?

Дали деколтеата се дозволени во француското Министерство за екологија? Ова наизглед смешно прашање се претвори во многу сер...

News image

Роднини на загинатите во бродската несреќа нападнаа висок претставник

Роднини на загинатите лица на јужнокорејскиот траект, кој потона пред осум денови, денеска нападнаа висок претставник, обви...

News image

Се поставува урбана опрема во општина Гевгелија

Општина Гевгелија од денеска почна со поставување урбана опрема, платформи, информативни паноа, монтажно-типски објект...

News image

Кои делови од Скопје утре ќе останат без струја?

Дел од корисниците лоцирани на улиците „Крсто Баиќ“, „Кукушка“, „Благој Страчков“, „Димитрие Туцовиќ“ и „Јордан Хаџи Kонста...

News image

Се реконструира водоводната мрежа во Велес

Екипите на Јавното комунално претпријатие „Дервен“ работат на реконструкција на водоводната мрежа на улицата „Мац...

News image

Фергусон дал „амин“ за отказ на Мојс

Поранешниот долгогодишен тренер на Манчестер Јунајтед Алекс Фергусон кој остана да работи во управата на клубот и по пензио...

News image

ФОТО: Вака ќе изгледа новиот „Енфилд“

Ливерпул сезонава е на пат кон долгоочекуваната титула, а тимот го претстави и проектот за реконструкција и проширување на ...

News image

Јунајтед подготвува мега понуда за Кавани

Англиските медиуми објавија дека Манчестер Јунајтед ќе понуди 60 милиони фунти за напаѓачот на ПСЖ Единсон Кавани.

News image

ФОТО: Нов бизарен моден тренд – вештерски нокти на нозете

  Дали би се осмелиле да го следите овој бизарен тренд во светот- вештерски нокти на нозете?

News image

ФОТО: Бијонсе прва на листата „100 највлијателни луѓе на светот“

Музичката дива Бијонсе се најде на насловната страна на списанието „Time“ под моќниот наслов „100 највлијателни луѓе на све...

News image

Ѓоковиќ ќе стане татко

Новак Ѓоковиќ со сите пријатели на социјалната мрежа Фејсбук и следбеници на Твитер ја сподели радосната вест дека ќе стане...

vlado-janevski-300x250
transmet-300x300
caffetin-menstrual-300x250-mk

Избор на уредникот

Започна изградбата германската фабрика „Marquardt GmbH” во Велес

News image

Денес започнаа градежните работи за изградба на фабриката на германската компанија „Ma...

ФОТО: Новиот парк за деца со посебни потреби во Ѓорче, вистинска среќа за малиот Јане

News image

Петгодишниот Јане Велковски сега има место каде да се лула и да игра кошарка иако е во...

Филип- Македонецот со челична волја чиј сон се исполнува

News image

Филип Михајловски ги сплоти хуманите луѓе во Македонија. Со право ќе го наречеме херој...